Zespół Szkół Nr 2 w Tarnobrzegu – lekcje z pracownikami podkarpackiej KAS.

0
23776

W piątek 21 października w murach szkoły „Rolnik” gościł funkcjonariuszy podkarpackiej KAS tj. panią nadkomisarz Monikę Jasinę eksperta Służby Celno – Skarbowej oraz pana nadkomisarza Dariusza Osowskiego z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy w ramach innowacji celno-skarbowej, której celem jest edukacja młodzieży w zakresie przepisów prawa podatkowego i celnego. W ramach innowacji uczniowie poznają organizację, rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład Służby Celno-Skarbowej. Zakres programu obejmuje także przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał KAS, zajęcia z samoobrony czy etyki zawodowej.

Teoretyczne zajęcia z wykładowcami Krajowej Administracji Skarbowej będą odbywać się w ZS nr 2, a praktyczne w placówkach KAS m.in. w Podkarpackim Urzędzie Celno – Skarbowym w Przemyślu. W piątek nadkomisarz Monika Jasina objaśniła uczniom zasady służby i pracy w strukturach KAS. Uczniowie poznali strukturę Krajowej Administracji Skarbowej, rodzaje zatrudnienia w KAS, wymogi jakie musi spełnić kandydat ubiegający się o pracę w służbie celno-skarbowej oraz w służbie cywilnej. Następnie młodzież dowiedziała się jakie są etapy postępowania kwalifikacyjnego do służby celno-skarbowej oraz na jakie wynagrodzenie może liczyć zatrudniony pracownik. Jak podkreśliła pani Jasina zajęcia takie jak w Zespole Szkół nr 2 są szansą do pozyskania dobrze przygotowanych kadr do pracy i służby w szeregach Krajowej Administracji Skarbowej. Natomiast nadkomisarz Dariusz Osowski objaśnił młodzieży stopnie służbowe funkcjonariuszy służby celno – skarbowej oraz przeprowadził zajęcia warsztatowe z zakresu musztry.

Następne spotkanie z funkcjonariuszami KAS będzie miało charakter praktyczny i zostanie przeprowadzone w Podkarpackim Urzędzie Celno- Skarbowym. Dla uczniów jest to szansa na zdobycie dodatkowej wiedzy i ukierunkowanie się na przyszłą karierę zawodową.