Z GŁĘBOKIM ŻALEM INFORMUJEMY – ZMARŁ ŚP. KRZYSZTOF KAPAŁA

0
41779

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 czerwca br. odszedł do Domu Pana ZASŁUŻONY DLA GMINY GORZYCE – ŚP. KRZYSZTOF KAPAŁA. Swym talentem, dobrocią serca, pracowitością i charyzmą zasłużony dla nas wszystkich. Najszczersze kondolencje dla Rodziny – Redakcja iTV WISŁA.

Utalentowany, niezwykle pracowity Kapelmistrz gorzyckiej orkiestry dętej i nauczyciel z wielką charyzmą i oddaniem.
Wychował wielu młodych ludzi, którzy tak samo jak on pokochali muzykę i scenę.
Muzyka była jego drugim życiem. Pracował w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach oraz prowadził orkiestrę w Radomyślu nad Sanem.
Był oddanym nauczycielem i opiekunem artystycznym wokalistek i wokalistów. Cenił perfekcjonizm i zawsze dbał o najdrobniejsze szczegóły.
Jego uczniowie osiągali najwyższe sukcesy w konkursach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich.
Ukochał orkiestrę, najpierw był uczniem i muzykiem w Orkiestrze Dętej w GOK Gorzyce, a później sam przejął stery Kapelmistrza.
Jego uczniowie – wokalistki i wokaliści oraz obie orkiestry, które prowadził towarzyszyły nam wszystkim w chwilach podniosłych, radosnych, patriotycznych. Był współautorem i pomysłodawcą wielu koncertów o tematyce religijnej, rozrywkowej.
Kochał muzykę, czuł i słyszał ją wszędzie.
Za swoją pracę artystyczną był wielokrotnie nagradzany. Był Laureatem tytułu Człowiek „Naszego Czasu” 2010, został odznaczony Odznaką Honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” 2013 oraz Złotą Odznaką z wieńcem laurowym z Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, a w 2022 r. otrzymał tytuł Zasłużony dla Gminy Gorzyce.
Tekst i foto – Gmina Gorzyce