W RYTMIE SERCA

0
22947

W ostatnich dniach ukazała się książka o Księdzu Prałacie Michale Józefczyku, który na trwałe wpisał się w historię Tarnobrzega i – bez wątpienia – należy do ludzi najbardziej znanych, szanowanych i zasłużonych dla tego miasta. Książka nosi tytuł „W rytmie serca”.
Jest to zbiór ponad pięćdziesięciu świadectw i wspomnień zapisanych przez ludzi, którzy mieli szczęście spotkać go na swojej drodze, doświadczyć jego dobroci i na co dzień widzieć jego oddanie Bogu i bezinteresowną służbę dla bliźnich. Autorami tych świadectw są nie tylko tarnobrzeżanie, ale też ludzie z różnych miejscowości na terenie kraju. Wśród nich są dorośli, młodzież i dzieci, ludzie wykształceni i prości, tacy, którzy spotykali Księdza Michała codziennie, ale też i ci, którzy widzieli się z nim tylko raz w życiu.
Te wspomnienia to poruszające, często bardzo osobiste historie. Niektóre wyciskają łzy, inne każą uśmiechnąć się serdecznie albo szerzej otworzyć oczy, żeby dostrzec to, co najważniejsze chociaż niewidoczne. Czytając tę książkę, widzi się Księdza Józefczyka żywego i prawdziwego, w całej jego prostocie, skromności i otwartości na świat i drugiego człowieka.
W książce dokładnie zostało opisane pożegnanie Księdza Prałata Michała, jak również zaprezentowana została jego droga do kościoła na tarnobrzeskim Serbinowie – czyli poprzednie parafie i dzieła.
Możemy również znaleźć w niej fotografie wszystkich dzieł, których dokonał Ksiądz Michał Józefczyk nie tylko w Tarnobrzegu.
Warto po tę publikację sięgnąć nie tylko dlatego, żeby odświeżyć pamięć o tym wyjątkowym Kapłanie, ale i po to, żeby od niego uczyć się wiary, nadziei i miłości – tych trzech rzeczy, których dzisiejszy świat tak bardzo potrzebuje.
Uroczysta promocja książki będzie odbędzie się 1 października (sobota) o godzinie 17:00 na Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu – Dzikowie.
Książka będzie rozprowadzana przed tarnobrzeskimi kościołami w niedzielę 2 października.
.………………………………………………………………
W RYTMIE SERCA – świadectwa i wspomnienia o Ks. Prałacie Michale Józefczyku; świadectwa zebrali – Elżbieta Wojtaszek i Adrian Turek; opracowanie – Dorota Kozioł; druk – Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu.