ŁONIÓW: POWIATOWE ŚWIĘTO PLONÓW – ZAPRASZAMY 29.08.2021

0
24142

Starosta Sandomierski oraz Wójt Gminy Łoniów zapraszają
na POWIATOWE ŚWIĘTO PLONÓW.
ZOBACZ PLAKAT
Gospodarze Dożynek
Pani Małgorzata Chmiel zam. Stare Kichary gm. Dwikozy wraz z mężem prowadzi gospodarstwo rolne o pow. 11 ha w tym sad jabłoniowy 7 ha oraz uprawa zbóż, Zajmuje się też produkcją kwiatów balkonowo – rabatowych i chryzantem. Gospodarstwo Pani Małgorzaty korzystało z różnych dofinansowań w ramach programów Unii Europejskiej. Pani Małgorzata jest członkiem Grupy Sadowniczej REFAL. Pani Małgorzata jest matką dwóch córek i syna które pracują i mieszkają w Warszawie.
Krzysztof Mazur od roku 1998 wspólnie z żoną Agatą prowadzą gospodarstwo rolne w miejscowości Świniary Stare gmina Łoniów. Dzięki nieustannemu powiększaniu gospodarstwa, w tej chwili prowadzi produkcję na powierzchni 21,78 ha. Uprawia porzeczkę czarną i czerwoną.
Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane. Posiada nowoczesny park maszynowy w większości zakupiony z dofinansowania ze środków UE.
Pan Krzysztof ciągle doskonali umiejętności i wiedzę rolną, choć jak sam przyznaje w obecnych czasach rolnik nie tylko powinien znać się na produkcji rolnej, ale być przede wszystkim dobrym menagerem.
Pan Krzysztof ma dwóch żonatych synów: Michała – żona Sylwia i synek Wojtuś oraz Rafała – żona Katarzyna i synek Pawełek