KOLEJNE SUKCESY ZAWODNIKÓW IKS JEZIORO TARNOBRZEG

0
825

Kolejne zawody i kolejny sukces. Rekordową liczbę dziewięciu medali (cztery złote i pięć brązowych) wywalczyli w Wielkopolsce tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg. 25-26 października na obiektach Nowej Hali Sportowej Zespołu Szkół Publicznych Nr 3 w Pleszewie rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Łącznie 140 zawodniczek i zawodników wzięło udział w tych zawodach walcząc o medale w singlu, deblu i mikście, wśród nich dwie zawodniczki i ośmiu zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg pod opieką trenera Jacka Lachora.

W sobotę, pierwszego dnia zawodów Maciej Nalepka w klasie 4 (wózki) zdobywa tytuł Mistrza Polski a Krzysztof Żyłka brązowy medal w tej samej klasie startowej. Dawid Sowa w klasie startowej 9 wywalczył brązowy medal (pierwszy jego medal w tak prestiżowej imprezie) i był o krok by zaleźć się w finale, lecz przegrał 2: 3 z Dariuszem Ściganym ze Startu Katowice. Kolejny medal koloru brązowego tego dnia w singlu w klasie 1-5 (wózki) wywalczyła Emilia Kotarska.

W niedzielę, drugiego dnia zawodów Karolina Pęk rozpoczęła walkę o zloty medal w finale w klasie 9-10 z Małgosią Jankowską IKS AWF Warszawa. Zwycięstwo 3:0 i tytuł Mistrza Polski to kolejny sukces Karoliny. Tytuł Mistrza Polski w klasie 4-5 zdobywa również para deblowa (wózki) Maciej Nalepka/ Krzysztof Żyłka.

W grach mieszanych (mikście) wywalczamy aż trzy medale w tym dwa brązowe. Para Janusz Chamot/Emilia Kotarska w klasie 1-3 (wózki), (pierwszy medal Janusza w tak prestiżowej imprezie) i para Paweł Mazuryk/Karolina Pęk w klasie 6-10. Paweł i Karolina byli o krok by zaleźć się w finale, lecz przegrali 2: 3 z parą Małgorzata Jankowska/Mariusz Olczak i nie obronili Mistrza Polski z 2013 roku. Natomiast złoty medal i tytuł Mistrza Polski wywalczyła trzecia para w grze mieszanej w klasie 1-5 (wózki) Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg i Małgorzata Sosnowska IKS AWF Warszawa.

Wysokie miejsca 5-8 w tych zawodach zajęli w grze indywidualnej Paweł Mazuryk w klasie 8 i Mariusz Matejek w klasie 9 oraz pary deblowe Matejek/Delekta i Mazuryk/Sowa.