Gorzyce: Szkoła stawia na bezpieczeństwo i nowoczesność.

0
37978
SAMSUNG CSC

Gorzyce: Szkoła stawia na bezpieczeństwo i nowoczesność.
Czterdzieści wewnętrznych i zewnętrznych kamer czuwa nad bezpieczeństwem uczniów Zespołu Szkół w Gorzycach, a liczba ich sukcesywnie rośnie. W ciągu najbliższego roku zostanie podwojona. Jak zaznacza dyrektor szkoły, to tylko jedna z zalet nauki w Gorzycach.
– Bezpieczeństwo uczniów oraz innowacyjne nauczanie to priorytety w Zespole Szkół im. por. J. Sarny w Gorzycach – podkreśla dyrektor placówki Krzysztof Komórkiewicz.
Montażem i prawidłowym działaniem kamer zajmują się m. in. uczniowie klas informatycznych podczas praktyk zawodowych.
Zespół Szkół w Gorzycach to jedyna szkoła w regionie, która może pochwalić się także pracownią wirtualnej rzeczywistości VR. Podczas zajęć z przedmiotów ogólnokształcących uczniowie mogą rozwijać swoją wyobraźnię zakładając specjalne gogle VR. Po ich założeniu przed oczami pojawia się komputerowo wygenerowany trójwymiarowy świat, który jest oglądany w 360 stopniach.
Szkoła dba również o estetykę oraz wyposażenie pracowni przedmiotowych. Jej wizytówką są dwa laboratoria do nauki języków obcych oraz doskonale wyposażone pracownie do nauki zawodu (szkoła kształci w technikum w zawodach: mechanik, mechatronik, informatyk, programista, logistyk i ekonomista).
Swoje zdolności językowe można rozwijać nie tylko w nowoczesnych laboratoriach, ale też podczas programów międzynarodowej wymiany młodzieży Erasmus. W maju 20 uczniów kierunków mechanicznych, mechatronicznych, informatycznych oraz programistycznych wyjedzie na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Szwecji, gdzie będą zdobywać doświadczenie w zakładach produkcyjnych. W kwietniu gorzycką szkołę odwiedzą uczniowie z Rumunii, a w kolejnym roku szkolnym uczniów czekają praktyki zawodowe w Chorwacji i Szwecji.
Już niebawem zalety gorzyckiej szkoły poznają uczniowie klas ósmych. 15 marca rozpoczną się Dni Otwarte podczas których będzie można zwiedzać szkołę, porozmawiać z pracownikami naukowymi Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz zwiedzić zakład dawny Federal Mogul, czyli Tenneco, który może stać się przyszłym pracodawcą dla absolwentów gorzyckiego Zespołu Szkół.

SAMSUNG CSC

To jedyna szkoła w regionie, która może pochwalić się pracownią wirtualnej rzeczywistości VR.
SAMSUNG CSC

Wizytówką szkoły są nowoczesne pracownie.
Fot. ZS Gorzyce