Dziewczyny z Dymitrowa Małego będą reprezentować województwo podkarpackie w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu KGW ,,Polska od Kuchni’’

0
22691

Dziewczyny z Dymitrowa Małego będą reprezentować województwo podkarpackie w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od Kuchni’’.
Tym razem siódemka była naprawdę szczęśliwa, bo to właśnie 7 sierpnia dziewczyny z Koła Gospodyń Wiejskich w Dymitrowie Małym( gmina Baranów Sandomierski) dostały awans do Finału Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od Kuchni’’ i będą reprezentować Województwo Podkarpackie w jednej z kategorii podczas Wielkiego Finału w Warszawie!
Ogólnopolski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od kuchni’’ to wydarzenie kierowane do Kół Gospodyń Wiejskich z całego kraju. Trasa Festiwalu rozpoczęła się 22 maja 2022r. i co tydzień odwiedza inne województwo w Polsce, by 1 października spotkać się podczas Wielkiego Finału w Warszawie na PGE Narodowym.
Panie z Dymitrowa zgłosiły swój udział konkursie w 4 kategoriach: Miss Wdzięku – Magdalena Kosztur, w konkursie artystycznym -,,Posag Panny Młodej’’ , w konkursie kulinarnym ,,Dymitrowska rolada z kaczki’’ oraz w Konkursie ,,Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa’’.

KGW pomyślnie przeszło pierwsze kwalifikacje, tym samym awansując do półfinału Festiwalu, którego motywem przewodnim było wesele. Ten etap konkursu odbył się w niedzielę 7 sierpnia 2022r. w Parku Miejskim w Stalowej Woli, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich z całego podkarpacia walczyły o miejsca na podium.
Jak wspominają uczestniczki ,, Ten dzień był wyjątkowy! Pełen emocji i wzruszeń! Do końca wierzyłyśmy, że jesteśmy w stanie w tym składzie osiągnąć jakiś sukces!’’ I tak też się stało bo panie w trzech kategoriach zdobyły nagrody. W kategorii ,,Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa’’ KGW otrzymało wyróżnienie, z kolei w kategorii Konkurs Artystyczny za ,,Posag Panny Młodej’’ KGW w Dymitrowie Małym otrzymało III Miejsce w województwie podkarpackim i nagrodę pieniężną w kwocie 1 000,00 zł.

Największe jednak szczęście, łzy i ogrom radości przyniosła wygrana w Kategorii Miss Wdzięku. Dyplom, szarfę, koronę i nagrodę pieniężną w wysokości 3 000,00 zł i tytuł Miss Wdzięku Województwa Podkarpackiego otrzymała Magdalena Kosztur-członkini Koła Gospodyń Wiejskich, będąca jednocześnie Sołtysem sołectwa Dymitrów Mały w Gminie Baranów Sandomierski. Tym samym będzie reprezentować Województwo Podkarpackie w Wielkim Finale Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od kuchni’ , który odbędzie się 1 października na PGE Narodowym w Warszawie.

Jak wspomina Miss: Jestem bardzo szczęśliwa! Nie kryję radości, bo dla takich chwil warto pracować społecznie! Ten tytuł to zasługa całego Koła. Wspólna praca, integracja i wsparcie łączą się na sukces. Więc ośmielę się powiedzieć, że tworząc zgrany zespół, takie osiągnięcia są możliwe!