X Regionalny Konkurs pn. „JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ”

0
25749

Dnia 23.11.2022r. w Zespole Szkół Nr 1 w Tarnobrzegu odbył się X Regionalny Konkurs języka zawodowego angielskiego i niemieckiego pn. „JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ” pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega. Konkurs był skierowany dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ukierunkowanych zawodowo z Tarnobrzega i okolic.

Jury, w skład którego weszli nauczyciele języków obcych: pani Magdalena Stec (ZS nr 3 w Stalowej Woli), pani Oksana Siletska (ZS nr 1 w Tarnobrzegu), pani Dominika Zajczyk (ZS nr1 w Tarnobrzegu), pani Elżbieta Turbak (SP nr 10/ZS nr1 w Tarnobrzegu) wyłoniło zwycięzców:
Język angielski: I miejsce – Klaudia Szewc ZS nr1 w Tarnobrzegu – ZOBACZ CAŁĄ PREZENTACJĘ
II miejsce – Varvara Sheleg ZS nr1 w Tarnobrzegu,
III miejsce – Daniel Kosidło ZS nr1 w Tarnobrzegu – ZOBACZ CAŁĄ PREZENTACJĘ
IV miejsce- Mateusz Stępień ZS nr3 w Stalowej Woli.
Język niemiecki: I miejsce – Mariia Chorna ZS nr1 w Tarnobrzegu – ZOBACZ CAŁĄ PREZENTACJĘ
II miejsce – Malgorzata Grabiec ZS nr1 w Tarnobrzegu – ZOBACZ CAŁĄ PREZENTACJĘ
III miejsce – Mariia Zbavden ZS nr1 w Tarnobrzegu,
IV miejsce- Kinga Gunia ZS nr1 w Tarnobrzegu – ZOBACZ CAŁĄ PREZENTACJĘ
Część pisemną oceniali : pani Beata Furtak i pani Jolanta Smyrak-Adamczyk z ZS nr1 w Tarnobrzegu. Nagrody oraz dyplomy dla zwycięzców wręczyli pani vice-dyrektor Elżbieta Gródek i pan vice-dyrektor Łukasz Potyrański z ZS nr 1 w Tarnobrzegu.
Celem konkursu „JĘZYK + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ” jest doskonalenie znajomości języków obcych zawodowych i przygotowanie uczniów do sprostania wymaganiom współczesnego rynku pracy z naciskiem na zawód, w którym kształcą się uczniowie. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. W części pisemnej trwającej 30 minut uczniowie wykazali się umiejętnością zrozumienia tekstu czytanego o tematyce gastronomicznej. Część ustna polegała na ustnym przedstawieniu prezentacji multimedialnej przygotowanej w programie Power Point w wybranym przez siebie języku obcym. Jury oceniało prezentacje: „Różnorodność kuchni śródziemnomorskiej”.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół w Tarnobrzegu i Stalowej Woli.
Źródło: ZS Nr 1 w Tarnobrzegu