TBL: FANTASTYCZNA POGOŃ JEZIORA! POLPHARMA POKONANA PO DOGRYWCE!

0
1505

Znakomite widowisko zgotowali swoim kibicom koszykarze Jeziora Tarnobrzeg, którzy odrobili 16 oczek straty i po nerwowej końcówce czwartej kwarty i podobnie wyglądającej dogrywce pokonali Polpharmę Starogard Gdański 108:105.  Dla graczy Zbigniewa Pyszniaka była to czwarta wygrana w sezonie. Gospodarze zrównali się w ten sposób w tabeli z Farmaceutami. Warto dodać, że Jeziorowcy przegrywali w trzeciej kwarcie już 59:76 i wydawało się, że jest po meczu. Osłabieni brakiem Kacpra Młynarskiego i Danyło Kozlova koszykarze z Podkarpacia pokazali niesamowitą wolę walki i charakter. Kolejny wielki mecz rozegrał Dominique Johson, który zagrał pełne 45 minut i zdobył aż 32 punkty. W czwartej kwarcie trafił trudny rzut doprowadzając do dogrywki.

Jezioro Tarnobrzeg – Polpharma Starogard Gdański 108:105  (29:24, 19:29, 19:23, 28:19, D. 13:10)

Jezioro: Johnson 32, Williams 20, Miller 19, Wysocki 16, Wall 13, Morawiec 6, Patoka 2, Pandura 0.

Polpharma: Miles 25, Sapp 22, Meier 21, Kukiełka 12, Jarmakowicz 9, Strzelecki 7, Robak 6, Bochno 3, Długosz 1.