ŚWIETNY WYSTĘP IKS JEZIORO TARNOBRZEG

0
960

Znakomicie spisali się reprezentanci Polski na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Pekinie. Dwa srebrne medale zdobyli zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Polacy zdobyli aż 10 medali (trzy złote, sześć srebrnych i jeden brązowy) co dało im znakomite, bo trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Dość powiedzieć, że lepsze okazały się tylko prawdziwe potęgi, jakimi bez wątpienia są Chiny i Korea Południowa.

Swoją cegiełkę do sukcesów reprezentacji dołożyli zawodnicy z tarnobrzeskiego klubu. Wicemistrzem Świata została drużyn mężczyzn w klasie 4 „wózki” w skład której weszli dwaj reprezentanci tarnobrzeskiego klubu Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka.

Drugi srebrny medal wywalczyła drużyna kobiet w klasie łączonej 9-10 w składzie z Karoliną Pęk.

Mężczyźni w swojej kategorii pokonali Australię 3:0, Egipt 3:2 i ulegli Korei Południowej 1:3.  Drużyna kobiet w drodze do finału nie poniosła natomiast żadnej porażki.  W fazie grupowej pokonała 3:1 Turcję, 3:1 Holandię, 3:0 Węgry. W półfinale wygrała 3:2 z Brazylią. Natomiast w finale uległa 2:3 reprezentantkom Chin.