Rodzinna Strefa Zdrowia w Tarnobrzegu

0
32388

„Rodzinna Strefa Zdrowia” w Tarnobrzegu
Bezpłatne badania dla dzieci, m.in: ortopedyczne, laryngologiczne, okulistyczne, dietetyczne, a także szkolenie z pierwszej pomocy, zabawa z animatorami, dmuchańce i konkursy z nagrodami, to część atrakcji „Rodzinnej Strefy Zdrowia”. Wydarzenie odbędzie się 9 września 2023 roku, w godzinach od 10:00 do 16:00 na parkingu Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu (od strony ul. Mickiewicza).
Dla każdego rodzica zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka to wartości nadrzędne. W zależności od aktualnego wieku, szczegółowe potrzeby zdrowotne dziecka zmieniają się, jednak można wyodrębnić obszary, które wpływają na utrzymanie dobrego zdrowia niemowląt, małych dzieci i nastolatków, to: czynniki genetyczne, opieka zdrowotna, środowisko fizyczne oraz styl życia. Najważniejszym z tych czynników, którego wpływ na zdrowie dziecka szacuje się na około 52%, jest styl życia, a więc przede wszystkim dieta oraz aktywność fizyczna. To nie tylko pole o największym wpływie, ale również obszar, na którego rozwój rodzice mają ogromny wpływ w trakcie wychowania.
– „Rodzinna Strefa Zdrowia”, to wydarzenie podczas którego będziemy promować zdrowie
i znaczenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego, a w szczególności dzieci w rozpoczynającym się roku szkolnym, mówi Zbigniew Halat, p.o. Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.
W sobotę, 9 września 2023 roku, w godzinach od 10:00 do 16:00 na parkingu Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu (od strony ul. Mickiewicza) odbędą się bezpłatne badania i konsultacje dla dzieci, m.in.: pomiary wzrostu i masy ciała, analiza składu masy ciała, pomiar wskaźnika BMI, badanie postawy, podstawowe badania słuchu i wzroku, konsultacje specjalistów ortopedii, konsultacje fizjoterapeutyczne, dietetyczne i pielęgniarskie, warsztaty poświęcone aktywności fizycznej i zdrowemu odżywianiu oraz dedykowane szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Dorośli będą mogli skorzystać z badań pomiaru ciśnienia i cukru we krwi, porad dietetyka i fizjoterapeuty, otrzymają informacje o profilaktyce chorób cywilizacyjnych, zakaźnych i onkologicznych. Na miejscu będą czekać animatorzy dla dzieci, którzy poprowadzą zabawy, dmuchańce, a także konkursy z nagrodami.