REWITALIZACJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM – NOWE OBLICZE MOTYCZA PODUCHOWNEGO

0
13871

Jedna z najważniejszych inwestycji w gminie Gorzyce w tym roku oficjalnie oddana – mieszkańcy Motycza Poduchownego mogą już korzystać z parku rekreacyjnego nad miejscowym zalewem. Tereny zostały poddane rewitalizacji, a wartość całej inwestycji to 680 tysięcy złotych. Zapraszamy do obejrzenia.

O PROJEKCIE:
Zadanie pn. „Budowa infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze Doliny Wisły i Sanu w gminie Gorzyce-teren miejscowości Motycze Poduchowne” realizowane było przez Gminę Gorzyce w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 za pośrednictwem Lasowiackiej Grupy Działania.

Całkowita wartość projektu to prawie 680 tys. zł, z tego dofinansowanie ze wspomnianego źródła to 312 tys. zł.
Projekt zakładał zagospodarowanie zaniedbanego placu przy jeziorze w Motyczu Poduchownym na miejsce wypoczynku i rekreacji.

W ramach inwestycji wybudowano:
– budynki gospodarcze (jednokondygnacyjne)
– altankę drewnianą,

Park wyposażono:
w polową mini siłownie (w skład jej wchodzą następujące urządzenia: maszyna do wyciskania w pozycji siedzącej, prasa nożna, wioślarz, orbitrek, poręcze równoległe, ławka pozioma do ćwiczeń mięśni brzucha),
kolejkę tyrolską dla dzieci o dł. 15 m wraz ze stanowiskiem startowym i końcowym,
przenośny pomost pływający modułowy (jego długość: 15 m szerokość: 2,2 m – obecnie zabezpieczony przed zimą, złożony w jednym z garaży)
betonowy stół do tenisa stołowego,
grill (trójnóg),
miejsca postojowe – łącznie 16 szt.,
ledowe oświetlenie parkowe,
ławki oraz kosze na śmieci.

Na terenie parku posadzono:
113 drzew,
247 krzewów,
2693 bylin, roślin wieloletnich
75 traw ozdobnych
234 sadzonek róż okrywowych