ODLOTOWA PREZENTACJA „PRYMASÓWKI” – DZIEŃ OTWARTY W ZS NR 1 W TARNOBRZEGU

0
34643

18 kwietnia 2023 PRYMASÓWKA otworzyła swoje drzwi dla ósmoklasistów. Przy wejściu gości powitali członkowie Samorządu Uczniowskiego – przewodnicy po szkole. „Zwiedzanie” rozpoczynała wizyta w poszczególnych pracowniach, gdzie uczniowie mogli poznać specyfikę danego kierunku, a także perspektywy związane ze zdobytym wykształceniem.

Pracownia Turystyczna poprzez Szkolne Biuro Podróży oferowała wycieczkę po „Zakątkach Świata” – zwiedzanie ekspozycji związanych z poszczególnymi kontynentami. Następnie odbyła się prezentacja o kierunku turystycznym: kursy na promach, praktyki w Maladze, kursy na przewodnika turystycznego, Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „Turysta”oraz test sprawnościowy -„Tic tac kontra pałeczki do ryżu”.

Pracownia Fryzjerska prezentowała: wykonanie ondulacji wodnej i żelazkowej, nowoczesne aparaty fryzjerskie, diagnozę włosów i skóry głowy za pomocą mikrokamery oraz określanie typu kolorystycznego za pomocą chust garderobianych.

Pracownia Obsługi Pasażerów przedstawiła : instruktaż bezpieczeństwa, sytuacje awaryjne w samolocie (pozycje awaryjne, ewakuacja), serwis pokładowy, prezentację multimedialną eksperymentalnego kierunku oraz munduru w regulaminie dress codeu.
Pracownia Informatyczna oferowała prezentację: diagnostyka i naprawa urządzeń komputerowych, programowanie – aplikacje przygotowane w języku PHP, algorytmy wyszukiwania bazy danych, przykładowe programy w języku C++.
W pracowni Reklamy prezentowane były: szkice logotypów projektowanych przez uczniów z zastosowaniem komputera jako tabletu graficznego, projekty logotypów, banerów, ulotek, wykonanych w programie Corel Draw, strona internetowa kierunku Reklama w Prymasówce utworzona na portalu mediów społecznościowych Facebook wykorzystywana do promocji i publikacji treści reklamowych, szkolna strona internetowa, sprzęt (grawer laserowy, ploter tnący, bindownice, skaner).

W ramach pracowni języków obcych: „Języki naszą pasją” – odbyło się przedstawienie roli jaką odgrywają języki obce w życiu codziennym i w karierze zawodowej oraz quiz językowy- prezentacja umiejętności w języku angielskim jak i niemieckim.

Pracownia języka polskiego przygotowała „Kącik poetycki Wisławy Szymborskiej” poświęcony poetce w 100 rocznicę urodzin, mający na celu propagowanie wiedzy o twórczości noblistki, która nadal jest aktualna i trafia do młodego odbiorcy.

W pracowni matematycznej odbyła się wystawa „Matematyka w obiektywie i sztuce” a także prezentacje „Oś symetrii figury” i „Świat opisany matematyką” – przedstawienie prac uczniów wykonywanych różną techniką (origiami, zdjęcia , plakaty).
Po prezentacji poszczególnych pracowni nastąpiło przejście na halę sportową w celu zwiedzania stanowisk zgodnie z ofertą szkoły dotyczącą kierunków kształcenia:

Technik żywienia i usług gastronomicznych: prezentacja wiosennych stołów bankietowych oraz konkurs „Rozpoznawanie zapachów”.
Technik Obsługi Pasażerów w Przewozach Lotniczych, Morskich i Lądowych: ekspozycja wyposażenia pracowni oraz quiz: Co Ty wiesz o transporcie na świecie?
Technik Informatyk: innowacja przy kierunku technik informatyk (Obsługa Bezzałogowych Statków Powietrznych): prezentowanie dronów do nauki praktycznej, możliwość sprawdzenia swoich sił na symulatorze lotu, instruktaż oraz informacje o przepisach prawa dotyczących lotów.
Technik Organizacji Turystyki pod hasłem „Turystyka fenomenem naszych czasów” – przedstawienie wyposażenia pracowni: mapy, przewodniki, atlasy oraz prezentacja firm partnerskich współpracujących z kierunkiem turystycznym.
Zwieńczeniem tego dnia był wyjątkowy „Pokaz Fryzur Koktajlowych” przygotowany przez Technikum Usług Fryzjerskich – modelki zaprezentowały stylizację, która była spójna z fryzurą i makijażem.
Uczniowie ósmych klas opuszczali naszą szkołę pełni wrażeń i wielu z nich z pewnością wiąże z naszą szkołą plany na przyszłość.
ŹRÓDŁO: ZS NR1 W TARNOBRZEGU