III NIŻAŃSKI FESTIWAL KULTURY ŁOWIECKIEJ – W KRĘGU MYŚLIWSKIEJ TRADYCJI

0
9139

W dniu 4 sierpnia 2019 roku w Parku Miejskim w Nisku odbyła się III edycja imprezy pn. „Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej”. Impreza rozpoczęła się od prezentacji sztandarów kół łowieckich zaproszonych na uroczystość, a prezentacji tej dokonał p. Sławomir Lubera – współorganizator tego wydarzenia.

Były podziękowania, wręczenie odznaczeń nadanych przez Polski Związek Łowiecki dla zasłużonych myśliwych, występ m.in. Myśliwskiej Orkiestry Dętej „Echo Kniei” z Zamościa, Zespołu Sygnalistów „Raróg” z ZO PZŁ w Tarnobrzegu pod kierownictwem p. Teresy Sibigi. Ponadto przed sceną zaprezentowany został pokaz ptaków drapieżnych przygotowany przez sokolników z Zamościa. Dla miłośników psów myśliwskich zorganizowany został pokaz najpopularniejszych ras, a ich prezentacji dokonał Marek Zdeb z ZO PZŁ w Rzeszowie. Nie zabrakło także atrakcji kulinarnych. Wyjątkowe potrawy z dziczyzny przypadły do gustu niżańskiej publiczności.

Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, w tym pokazy łucznictwa, obozowisko konne, wystawy trofeów myśliwskich i przedmiotów kolekcjonerskich, a także promocje książek związanych z łowieckimi tradycjami, zorganizowane przy stoiskach Kół Łowieckich. Na najmłodszych czekały konkursy i zabawy przygotowane przez stoiska Lasów Państwowych, Kół Łowieckich oraz Klubu Dian Wadera.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej videorelacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here