NIEUDANY POWRÓT GĄSIORA. DERBY NIE DLA SIARKI

0
944

W meczu 29. kolejki II ligi piłkarzy Siarka Tarnobrzeg mierzyła się na wyjeździe w derbowym starciu z mielecką Stalą. W rundzie jesiennej zespoły podzieliły się punktami remisując 0:0. Piątkowe starcie było wyjątkowe dla trenera tarnobrzeżan – Włodzimierza Gąsiora, który jest mocno związany emocjonalnie z klubem z Mielca. Prowadzona przez niego drużyna rozpoczęła w dość eksperymentalnym ustawieniu.

Lepiej mecz rozpoczęła Stał, która już w 18 minucie objęła prowadzenie. Na odpowiedź Siarki nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później najlepszy strzelec gości, Marcin Truszkowski doprowadził do wyrównania. Dalsze minuty pierwszej połowy były spokojniejsze, a do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. Gospodarze w 70 minucie przeprowadzili jak się później okazało decydującą akcję meczu, która zagwarantowała im cenne trzy oczka. Ostatecznie Siarka przegrała 1:2 i była to pierwsza porażka z trenerem Gąsiorem na ławce.

W ramach 30. kolejki Siarka Tarnobrzeg zmierzy się na własnym stadionie z Legionovią Legionowo. Początek spotkania w sobotę 16 maja o godzinie 16:00.

STAL MIELEC – SIARKA TARNOBRZEG 2:1 (1:1)

Bramki: Duda 18′, Kościelny 70′ – Truszkowski 20″

Żółte kartki: Prejs, Bożek

Stal Mielec: Libera – Nikanovych, Kościelny, Duda, Getinger, Nowak, Bożek, Cholewiak, Prejs, Żubrowski, Łętocha.

Siarka Tarnobrzeg: Melon – Kukiełka, Walencik, Nadolski – Persona, Oziębała (Chwastek 65′), Frankiewicz, Chrabąszcz, Tunkiewicz – Parobczyk, Truszkowski.