„Między życiem a śmiercią” – wystawa fotografii Bogdana Myśliwca w Koprzywnicy.

0
23991

„Między życiem a śmiercią” – wystawa fotografii Bogdana Myśliwca w Koprzywnicy.
Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy pt. „Między życiem a śmiercią” w holu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Koprzywnicy. Prezentowane fotografie autorstwa Bogdana Myśliwca z Tarnobrzega, fotoreportera i podróżnika, są pokłosiem jego pobytu w Meksyku, w 2019 roku. Podróż zbiegła się z obchodami Święta Zmarłych.

Wystawa „Między życiem a śmiercią”, jak powiedział podczas wernisażu autor zdjęć, ma nam przypomnieć, że zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych, kiedy to będziemy wspominać swoich najbliższych i przyjaciół, którzy już odeszli. To czas, kiedy częściej myślimy o przemijaniu, o śmierci.
Stąd pomysł, by poprzez te fotografie przybliżyć postrzeganie śmierci w Meksyku, gdzie Święto Zmarłych przypomina wielką kolorową paradę. 31 października i 1 listopada tamtejsi mieszkańcy składają ofiary swoim zmarłym, którzy odwiedzą ich w te dwie noce. To czas zabaw i radości.

To także zwyczaj wykopywania po kilku latach od pochówku i oczyszczania czaszek zmarłych. Czaszki te podpisuje się i układa na specjalnych półkach. W miejscu pochówku składane jest kolejne ciało zmarłej osoby z rodziny.
Na ulicach dominują barwne pardy, kolorowe maski na chodnikach i wszech bawiący się ludzie.
Wystawę w MGOKiS w Koprzywnicy będzie można oglądać do końca grudnia.