Koprzywnica w Wielkanocnej odsłonie – 2021

0
20335

Koprzywnica w Wielkanocnej odsłonie. Świąteczne ozdoby w stylu eko. Miasto zdobi także ponad 600 bratków
Koprzywnicki rynek i jego najbliższe otoczenie zdobią już wielkanocne ozdoby. O świętach przypominają stojące na zielonej części rynku drewniane zające, kolorowe pisanki, kurka, których ciepła kolorystyka ma rozświetlić mieszkańcom, ten trudny czas pandemii.
Na latarniach wiszą wieńce z wierzby i bukszpanu, a przy budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oczy cieszą oryginalne stroiki i przyozdobione pisankami drzewko. – Mam nadzieję, że dekoracje na rynku wprowadzą mieszkańców w atmosferę Świąt Wielkanocnych – powiedziała Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy.
Ozdoby zostały wykonane z materiałów naturalnych – drewno, gałązki wierzby, bukszpanu, traw, mchu, wydmuszek jaj, co w nawiązaniu do ekokulturalnych działań podejmowanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu tworzy swoistą harmonię.
Dodatkiem do wielkanocnych ozdób w Koprzywnicy są bratki, które zdobią już centrum miejscowości.
Żółte, bordowe, pomarańczowe, białe i fioletowe. Tradycyjne i miniaturki. Jednokolorowe i mieszane. Ponad 600 bratków zdobi już centrum miejscowości Koprzywnicy.
Kwiaty posadzono na czterech dużych klombach oraz w kilkunastu mniejszych gazonach. Kwiaty rosną na rynku głównym, dawnym rynku handlowym przy ulicy 11 Listopada oraz w skrzynkach przed Urzędem Miasta i Gminy.
Wiosennymi nasadzeniami i układaniem kompozycji zajęli się pracownicy Urzędu Miejskiego, dbający o miejską zieleń.
Wiosenne nasadzenia poprzedziły pozimowe prace pielęgnacyjne, które objęły przycinanie krzewów, krzewinek, bylin oraz ozdobnych traw.
Burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska ma nadzieję, że bratkowe kompozycje, będą zdobić miejscowość i cieszyć mieszkańców, dlatego prosi o uszanowanie nasadzeń.