KOPRZYWNICA: „ŚWIAT, PODRÓŻE, MALARSKA INSPIRACJA” MARTA MARCZEWSKA

0
21632

Pod takim tytułem odbędzie się wystawa prac Marty Marczewskiej, byłego dyrektora Przedszkola „Pod Sosnami” w Koprzywnicy.
Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę, 1 sierpnia o godzinie 19 w Domu Kultury w Koprzywnicy. Będzie to pierwsza samodzielna wystawa prac malarki.

Marta Marczewska – artysta, malarz, amator. Swoją przygodę z farbami rozpoczęła po zakończeniu aktywności zawodowej,
czyli po 40 latach pracy jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, w tym, ok. 20 lat jako lider i dyrektor placówki.
W 2019 roku jednocześnie z rozpoczęciem nowego etapu życia, czyli jak mówi „nieustających wakacji” (czytaj emerytura) podjęła działania artystyczne,
malarstwo obrazowe. Połączyła dwie swoje pasje, malarstwo i podróże. Inspiracją wielu obrazów były wrażenia estetyczne i emocjonalne związane z miejscami, które odwiedziła.
Są więc obrazy z półwyspu Iberyjskiego, basenu Morza śródziemnego – Italia, Dalmacja, Grecja i Turcja, kraje skandynawskie, Stany Zjednoczone, Kanada oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Maluje pejzaże, martwą naturę, postacie ludzi, portrety. Posługuje się farbami olejnymi i akwarelą. Jej obrazy są pełne barw, wzruszają, pobudzają do refleksji,
napawają optymizmem, spokojem i pięknem przyrody.
Ciągle czuje się nauczycielem. Tak jak kiedyś, swoim wychowankom pokazywała piękno i wpajała miłość do swojej Małej Ojczyzny i Ojczyzny,
dziś swoje obrazy kieruje do tego samego, dorosłego już odbiorcy z przesłaniem – ruszaj w świat, poznaj jego barwy, życie i kulturę innych ludzi, świat jest piękny i ciekawy.
Jest członkiem licznych międzynarodowych grup malarzy artystów. Jest doceniana za swoje prace otrzymując liczne uznana, dyplomy i certyfikaty.
Nieustannie pracuje nad swoim warsztatem artystycznym, doskonaląc go. Ma ogromną wdzięczność dla wspaniałego, hiszpańskiego artysty malarza, przyjaciela Redondo Antonio.
To on nauczył, jak stosować światło i cień w obrazie, jak uzyskać głębie obrazu, w jakiej kolejności nakładać farby olejne a w jakiej akwarele.
Jak mówi sama o sobie: „Ja nie znam się na malarstwie, maluję, bo to lubię i sprawia mi to wielką przyjemność i radość, chylę czoło przed Artystami z dyplomem Akademii Sztuk Pięknych”.