JEZIOROWCY WALCZYLI, ALE NIE DALI RADY FAWORYTOWI. TRWA ŚWIETNA PASSA ENERGI CZARNYCH

0
942

W meczu 26 kolejki Tauron Basket Ligi Jeziorowcy podejmowali świetnie dysponowanych ostatnio Energę Czarnych Słupsk. Goście wygrali siedem z ostatnich ośmiu meczów i byli zdecydowanym faworytem starcia na Podkarpaciu. O wyniku spotkania zdecydowała pierwsza kwarta, która ustawiła rywalizację. Koszykarze Zbigniewa Pyszniaka wyraźnie przespali początkowe minuty a premierową odsłonę przegrali aż 16-30. Może to ich boleć o tyle, że Czarne Pantery nie zagrały wielkiego spotkania. Przed spotkaniem Karol Gruszecki otrzymał od komisarza spotkania nagrodę MVP miesiąca marca. To właśnie 25-latek poprowadził swoją ekipę do wygranej, zdobywając 24 oczka. Dla Jeziora 20 punktów zdobył Craig Williams. Warto dodać, że podopieczni trenera Kairysa wygrali pewnie mimo aż 20 popełnionych strat.

JEZIORO TARNOBRZEG – ENERGA CZARNI SŁUPSK 72:83 (16:30, 21:21, 17:16, 18:16)

Jezioro: Williams 20, Miller 13, Patoka 11, Wall 10, Wysocki 9, Morawiec 6, Rycerz 3, Pandura 0.

Energa Czarni: Gruszecki 24, Pasalić 15, Eziukwu 14, Shiloh 8, Nowakowski 8, Blassingame 6, Mokros 5, Borowski 3, Śnieg 0, Cesnauskis 0, Seweryn 0.