Happening artystyczny pod nazwą „Kamienica kobiet” z udziałem wielu lokalnych i regionalnych artystów

0
27098

Już 8 marca w ramach Dnia Kobiet, od godziny 17:30 do 19:00 w Kamienicy Oleśnickich, odbędzie się happening artystyczny pod nazwą „Kamienica kobiet” z udziałem wielu lokalnych
i regionalnych artystów.
POSŁUCHAJ – BURMISTRZ SANDOMIERZA MARCIN MARZEC
Wśród prac, które będzie można zobaczyć tego dnia będą między innymi obrazy rzeszowskiej artystki: Karoliny Hady – Surowiec, która od kilkunastu lat spełnia się w wielu dziedzinach sztuki. Zajmowała się tworzeniem autorskich torebek oraz skórzanej biżuterii, czy projektowaniem kolekcji sukien ślubnych. Jednak to właśnie malarstwo okazało się jej największą pasją… będą to prace w klimacie pop-art, z niezwykle ciekawą paletą barw.
POSŁUCHAJ – Kamila Kremiec-Panek z Sandomierskiego Centrum Kultury
Zobaczyć będzie można również tajemnicze, pełne głębi, czarno-białe prace Justyny Łady – artysty fotografika, dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W jednym z pomieszczeń znajdzie się wystawa Magdaleny Rej, utalentowanej artystki, graficzki, która stworzyła serię fotografii – autoportretów, na których można znaleźć między innymi akcenty
ze znanych dzieł filmowych.
Swoje prace pokaże również Tomasz Bartosik – sandomierzanin, fotograf-pasjonat zajmujący się klasyczną fotografią srebrową. Od roku 2016 regularnie tworzy autorskie projekty i organizuje cyklicznie wystawy swoich fotografii. Głównym tematem jego prac są właśnie kobiety – często pokazane bardzo teatralnie, plastycznie. Bardzo ważną rolę w fotografiach pełnią ciekawe rekwizyty…
Zobaczyć będzie można również bardzo intrygujące i oryginalne rzeźby Bartłomieja Kota – artysty, który prowadzi pracownię Rzeźby i Ceramiki w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W kamienicy pojawią się również prezentacje multimedialne przygotowane przez artystę video
i fotografa, członka Sandomierskiej Grupy Terenowej – Piotra Kusala. Może nie będę zdradzać zbyt wiele na temat tych prac, żeby pozostał również element zaskoczenia.
Przygotowujemy również akcent poetycki… W happeningu wezmą udział przedstawiciele, aktorzy, Teatru Dramatycznego SCK. Na warsztat wezmą wiersze poetki, która ogłoszona została patronką roku 2023-ego, czyli Wisławy Szymborskiej. Nie będzie to jednak zwyczajne recytowanie utworów… z całą pewnością przybierze formę performatywną.
Po odwiedzeniu kamienicy, które na pewno będzie inspirującym doświadczeniem, zapraszamy serdecznie do Lapidarium pod Ratuszem, gdzie o godz. 19 odbędzie się bardzo klimatyczny koncert Łukasza Jemioły. Obydwa wydarzenie są darmowe i otwarte dla wszystkich. Zapraszamy gorąco.
Organizatorami wydarzenia są:
Urząd Miejski w Sandomierzu
Sandomierskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Długosza w Sandomierzu
Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej