Defence24Days – wyzwania, założenia, cele.

0
41774

W dniach 6-7 maja 2024 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się największa w Środkowo-Wschodniej Europie konferencja poświęcona zagadnieniom obronności i bezpieczeństwa, na której tarnobrzeską „Prymasówkę” reprezentowali: dyrektor szkoły dr Marcin Pilarski, nauczyciele – Beata Furtak, Ewa Zwierzyńska i Bogusława Głogowska oraz uczennice klas stewardess.

Uczestnictwo w tak prestiżowym, międzynarodowym wydarzeniu jest wynikiem współpracy pomiędzy Zespołem Szkół nr 1 w Tarnobrzegu a największym polskim portalem Defence24, zajmującym się tematyką sił zbrojnych, przemysłu zbrojeniowego i geopolityki.
Podczas konferencji Polscy i zagraniczni uczestnicy omawiali kwestie związane z bezpieczeństwem Europy w wymiarze wojskowym i cywilnym, a w trakcie paneli dyskusyjnych debatowali odnośnie obecnej i przyszłej sytuacji geopolitycznej.

Zadaniem naszych uczennic była m.in. rejestracja w recepcji przybyłych na konferencję gości z Polski i z zagranicy – przedstawicieli rządów, administracji, pracowników wojskowych, cywilnych ekspertów, naukowców i przedstawicieli mediów.


Uczennice tarnobrzeskiej „Prymasówki“ pomagały również w organizacji i przeprowadzeniu uroczystej Gali Orłów Bezpieczeństwa, na której wręczono statuetki w różnych kategoriach związanych z obroną i bezpieczeństwem.

Nabywanie doświadczenia zawodowego, obycia towarzyskiego oraz szlifowanie umiejętności językowych to główne korzyści płynące dla uczniów kierunku technik obsługi pasażerów z uczestnictwa w wydarzeniu tak ogromnej rangi.

„Nasze stewardessy wykazały się zdyscyplinowaniem, punktualością, dobrą organizacją, otwartością w komunikacji interpersonalnej, odwagą. Powierzone im zadania wykonały w sposób godny naśladowania, za co otrzymały liczne pochwały i podziękowania od zepołu koordynującego Defence24 oraz otrzymały zaproszenie do uczestnictwa w kolejnych tego rodzaju wydarzeniach.“

– podsumowały nauczycielki: Beata Furtak, Ewa Zwierzyńska, Bogusława Głogowska