DEFENCE 24 DAYS – WARSZAWA 2024

0
43492

Defence24 Days to największa w Europie Środkowo-Wschodniej konferencja poświęcona zagadnieniom obronności i bezpieczeństwa. To wiodące wydarzenie dla sektora zbrojeniowego oraz branż związanych z bezpieczeństwem obywateli, przedsiębiorstw oraz administracji publicznej.
Tarnobrzeską „Prymasówkę” reprezentowali: dyrektor szkoły dr Marcin Pilarski, nauczyciele – Beata Furtak, Ewa Zwierzyńska i Bogusława Głogowska oraz uczennice klas stewardess.
6-7 maja 2024 roku na PGE Narodowym obecni byli przedstawiciele rządu, administracji, pracownicy wojskowi, cywilni eksperci, naukowcy i przedstawiciele mediów, by pochylić się nad najważniejszymi zagadnieniami i wyzwaniami stojącymi przed Polską w ujęciu globalnym.
Polscy i zagraniczni goście zajęli się tematyką bezpieczeństwa Europy w ujęciu cywilnym i wojskowym, dyskutowali również na temat obecnej i przyszłej sytuacji geopolitycznej.
Wyjątkowy dobór gości i panelistów – decydentów politycznych, wojskowych oraz ekspertów – zapewnił unikalną możliwość wymiany poglądów i prezentacji stanowisk.
6 maja w warszawskim hotelu Sofitel Warszawa Victoria rozdano nagrodę Orłów Bezpieczeństwa 2024 przyznawaną przez Defence24.
Uczennice tarnobrzeskiej „Prymasówki“ pomagały w organizacji i przeprowadzeniu uroczystej Gali, na której wręczono statuetki w różnych kategoriach związanych z obroną i bezpieczeństwem.
Między innymi Orła Bezpieczeństwa w kategorii „Bezpieczeństwo międzynarodowe” otrzymał minister Spraw Zagranicznych, Radosław Sikorski.
Z kolei za dbanie o Odporność Państwa nagrodzony został Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Jacek Siewiera.
Nabywanie doświadczenia zawodowego, obycia towarzyskiego oraz szlifowanie umiejętności językowych to główne korzyści płynące dla uczniów kierunku technik obsługi pasażerów z uczestnictwa w wydarzeniu.
Stewardessy z „Prymasówki” wykazały się zdyscyplinowaniem, punktualością, dobrą organizacją, otwartością w komunikacji interpersonalnej, odwagą. Powierzone im zadania wykonały w sposób godny naśladowania, za co otrzymały liczne pochwały i podziękowania od zespołu koordynującego Defence24 oraz otrzymały zaproszenie do uczestnictwa w kolejnych tego rodzaju wydarzeniach.