CZADOWA GIEŁDA NA DZIEŃ PŁYTY WINYLOWEJ

0
40078

Czadowa Giełda na Dzień Płyty Winylowej.
Kolejna edycja Czadowej Giełdy, czyli mini targu starych płyt, kaset, winyli i gadżetów muzycznych już 20 kwietnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury.
Dzień Płyty Winylowej obchodzony jest w trzecią sobotę kwietnia i w Tarnobrzeskim Domu Kultury to będzie prawdziwe jej święto, bo będzie można tutaj kupić, sprzedać, obejrzeć płyty, a także spotkać się z innymi miłośnikami winyli i nie tylko.
– To niesamowite, że w dzisiejszych czasach mamy dostęp do niezwykle zawansowanych, nowoczesnych nośników muzyki, które pozwalają na odsłuch w niespotykanej jakości, a jednak wciąż nie brakuje zwolenników płyt winylowych, płyt cd, czy nawet kaset – mówi jedna z organizatorek Justyna Uchańska. – Dlatego pomyślałyśmy, że Dzień Płyty Winylowej to świetna okazja do zorganizowania wiosennej edycji Czadowej Giełdy, spotkania miłośników dobrej muzyki.
Czadowa Giełda odbędzie się już po raz kolejny. Warto podkreślić, że to miejsce wymiany i sprzedaży płyt winylowych, kaset, płyt CD, ale także książek o tematyce muzycznej, koszulek i gadżetów, a także sprzętu typu radia, gramofony, słuchawki itp. W poprzednich edycjach można było kupić nawet kasety VHS.

– Mile widziani są wszyscy, którzy chcą sprzedać swoje zbiory, bądź je powiększyć – mówi współorganizatorka Renata Domka z TDK. – Zawsze też odwiedzają nas koneserzy, którzy po prostu lubią spotkać się z innymi, pooglądać, porozmawiać o muzyce i nie tylko. Atmosfera zawsze jest bardzo przyjazna.
Podczas tej edycji będzie także niespodzianka – spory zbiór płyt winylowych z kolekcji odnalezionej przez jednego z bywalców wydarzenia. Znajdą się w niej głównie czarne krążki polskich wykonawców jak Czesław Niemen, Halina Frąckowiak, Krzysztof Krawczyk, Lombard, Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Kombi, ale też egzemplarze zagranicznych wykonawców, klasyka, czy słuchowiska. Organizatorzy zapewniają, że będzie kilka prawdziwych perełek.
Wystawcy mogą wziąć udział w Giełdzie bezpłatnie, TDK zapewnia stoliki. Jeśli pogoda dopisze, wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu.