Briefing prasowy w sprawie budowy przyszkolnych hal sportowych w ramach nowego Programu Olimpia – Sandomierz 18.05.2023

0
30284

Sandomierz – briefing prasowy w sprawie budowy przyszkolnych hal sportowych w ramach nowego Programu Olimpia ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Dofinansowanie otrzymały trzy szkoły w powiecie sandomierskim na kwotę 5 mln 400 tys. zl, tj 70% dofinansowania. 1.Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 1 – 2250000 zł. 2. Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Niepublicznej Szkole Podstawowej i Punkcie Przedszkolnym w Gnieszowicach – 700 tys. zł. 3. Budowa nowego boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Zespole Szkół Oświatowych w Klimontowie – 2450000 zł.
Dotacja na dofinansowanie zadania wynosi do 70 proc. wydatków związanych z jego realizacją, maksymalnie 2,8 mln zł. Rząd przeznaczy w ciągu 2 lat, na ten największy program inwestycji sportowych 2 mld złotych, może powstać nawet 1000 przyszkolnych hal sportowych. Programem będzie kontynuowany, kolejna tura naboru to 1 czerwca do końca miesiąca. Idea jest taka, aby każda gmina miała taką halę. Celem Programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej, tak aby zajęcia sportowe trwały przez cały rok. W ramach projektu Olimpia będą dofinansowywane budowy lekkich przyszkolnych hal łukowych. W ramach programu dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań:
budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji;�2). budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.