SANDOMIERZ: ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

0
26292

💧Dziś obchodzimy Światowy Dzień Wody. Ten naturalny zasób jest jednym z najważniejszych jeśli chodzi o funkcjonowanie człowieka. Dziś przypomnieli o tym uczniowie Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu , którzy zaprosili do wspólnej opowieści o roli wody przedstawicieli Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu.

Dzień Wody był z kolei pretekstem żeby po południu spotkać się z mieszkańcami Sandomierza i rozdać im zabutelkowaną sandomierską wodę, która póki co dystrybuowana jest do celów jedynie promocyjnych.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że ujmowana woda z ujęcia „Romanówka” wykazuje bardzo dobre parametry jakościowe bez konieczności jej uzdatniania. Wodzie z Romanówki certyfikat jakości wstawił w 2001 r. Poznański Państwowy Zakład Higieny – oceniając ją, jako dobrej jakości wodę mineralną. Ponadto stwierdzono, iż zawiera w litrze 529,62 mg rozpuszczonych składników mineralnych oraz nie stwierdzono występowania w niej ponadnormatywnych stężeń składników niepożądanych i szkodliwych dla zdrowia.
Badania laboratoryjne wykazują, iż w sandomierskiej wodzie znajdują się między innymi węglany wapnia i magnezu, pożyteczne dla człowieka. Istnieje teoria mówiąca o antyrakowych właściwościach tych związków. 💪


Nasza sandomierska woda nie wymaga chlorowania oraz dodatkowego uzdatniania nadaje się do picia z kranu.
ŻRÓDŁO: FB Marcin Marzec