KREATYWNY KUCHARZ – TWORZĄC CUDA NA TALERZACH

0
10780

Konkurs kulinarny „Kreatyny Kucharz” odbył się już po raz ósmy, a do Tarnobrzega przybyli uczniowie z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Z jakimi zadaniami musieli się zmierzyć młodzi kucharze? Zapraszamy do obejrzenia.
W dniu 5.06.2019 r. w warsztatach gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Tarnobrzegu odbył się konkurs gastronomiczny „KREATYWNY KUCHARZ’’. Do udziału w konkursie zaproszeni zostali uczniowie szkół gastronomicznych z Sandomierza, Iwonicza, Oleszyc, Leżajska, Krosna i Tarnobrzega . Uczestnictwo młodzieży w konkursie wpływa na promowanie sztuki kulinarnej i ich własny rozwój zawodowy. Formuła konkursu polegała na przygotowaniu potrawy z łososia wraz z dodatkami, które w twórczy sposób powstały z całej gamy różnorodnych surowców przygotowanych przez organizatora. Wykonanie dania zasadniczego nie wymagało od uczestników wcześniejszego opracowania i przygotowania receptury a nowa sytuacja w jakiej się znaleźli pozwoliła na uruchomienie wyobraźni, wcielenie w życie własnych fantazji kulinarnych oraz rozbudzenie kreatywności. Kolejnym etapem było przygotowanie deseru z wykorzystaniem czekolady gorzkiej i mlecznej według autorskiej receptury .
Ten etap konkursu obserwowali i oceniali również eksperci z Czekoladowej Chatki, którzy po konkursie przeprowadzili dla uczestników szkolenie z zakresu pracy z czekoladą.
Pracę uczniów oceniało Jury w składzie: Marek Łukasiewicz szef kuchni Rezydencja Leśna w Piasecznie
Piotr Łępa szef kuchni Restauracji GUSTUM w hotelu EVA
Piotr Górski szef kuchni Restauracji GUSTUM w hotelu EVA
Robert Pawlik szef kuchni w restauracji hotelu MAŁY RZYM w Sandomierzu
Grzegorz Bukowiec doradca kulinarny firmy Kikkoman, Tabasco, Develey
Jakub Meksuła szef kuchni Rezydencja Leśna w Piasecznie
Karol Stępień szef kuchni w Restauracji Podkarpacka Hotelu Hetman w Rzeszowie
Przemysław Hajduk kucharz Rado Resort Wola Chorzelowska
Angelika i Sylwester Rozmusowie „Czekoladowa Chatka „ Tarnobrzeg.
W konkursie zwyciężyli:
I miejsce – Monika Zbyrad ZSP1 w Tarnobrzegu
II miejsce Jakub Tworek ZSP1 w Tarnobrzegu
III miejsce Agnieszka Durda ZSP1 w Tarnobrzegu.
Wyróżnienia otrzymali:
Sylwia Widz Zespół Szkół przy OHP w Iwoniczu
Adrian Urban Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku
Marcin Kopciuch Zespół Szkół w Oleszycach.
Nagrodę specjalną za najsmaczniejszy i najpiękniejszy deser z czekoladą ufundowaną przez Angelikę i Sylwestra Rozmusów „Czekoladowa Chatka” otrzymała Monika Zbyrad ZSP1 Tarnobrzeg.